O Akcji

Jesteśmy siostrami zakonnymi i mamy 56 chorych, niepełnosprawnych synów. Każdy z nich jest absolutnie wyjątkowy. Łączy ich to, że już raz z różnych powodów stracili dom i rodziny w których żyli. Teraz grozi im to samo, bo miejsce, w którym mieszkają ma zostać zamknięte…

opis akcji

Dom naszych Chłopaków znajduje się w XIX-wiecznym pałacyku w Broniszewicach. Niestety, to miejsce nie spełnia koniecznych przepisów przeciwpożarowych. Jednocześnie konserwator zabytków nie zgadza się na jego przebudowę i dostosowanie do wymagań. Wyjście jest jedno – zamknąć dom, a chłopców rozesłać do innych miejsc rozrzuconych po całej Polsce. Nie chcemy stracić naszych synów i nie chcemy, by oni stracili swój dom. Dlatego zbudujemy dla nich nowy Dom Chłopaków, tuż obok tego, w którym obecnie żyją. I najmocniej jak tylko możemy, prosimy Was o wsparcie w tym działaniu.

Koszt budowy nowego Domu Chłopaków to 5 mln zł. Do tej pory wspólnymi siłami postawiliśmy już budynek, wylaliśmy posadzki i zrobiliśmy tynki wewnętrzne. Przed nami: elewacja zewnętrzna, wykończenie wnętrz: położenie płytek, malowanie, tapetowanie i wyposażenie w meble, lampy i cała masa drobnych, ale niezbędnych elementów wyposażenia. I to co najdroższe, ale konieczne – wyposażenie łazienek dla osób niepełnosprawnych. 

Do tej pory dzięki wielu wspaniałym Dobroczyńcom wspólnie zebraliśmy już 4674282.14 zł z 5000000 zł
93%

Organizator

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach

Cel akcji

Budowa Domu Chłopaków dla naszych 56 niepełnosprawnych podopiecznych.

Kwota do uzbierania

5 mln zł

CHCESZ POMÓC?

Wesprzyj naszą akcję i dołącz do grona Darczyńców.

Zostań DarczyńcąWesprzyj