Dom Chłopaków wybudowany

teraz czas na remont ich szkoły (przy naszym Domu)
i budowę domku dla alpak.

Pomóż nam wyremontować szkołę chłopców!

Cud w Broniszewicach się wydarzył! Dzięki wsparciu ponad 9000 Darczyńcow, którzy przekazali nam 7.900.000 zł wybudowałyśmy i wyposażyłyśmy Dom Chłopaków i wyremontowałyśmy część starego budynku. Nasi synkowie mają gdzie mieszkać. Niebezpieczeństwo, które wisiało nad nami od kilku lat zniknęło. Jesteśmy ogromnie wdzięczne, bo bez Was Dom Chłopaków byłby tylko marzeniem.

Jednak ten cud, jakim jest Dom Chłopaków, to dla nas pewien etap. Ogromnie ważny, ale przed nami wiele wyzwań. Codziennie opiekujemy się naszymi Chłopakami i okazujemy im miłość, tak jak potrafimy. Pracujemy z nimi w naszej szkole, którą założyłyśmy dla tych naszych Chłopaków z głębokim stopniem niepełnosprawności, aby ułatwić im komunikację ze światem, ucząc ich różnymi metodami. Ta szkoła już działa i przynosi znakomite efekty, ale wymaga koniecznych i pilnych napraw.

Dlatego, ufając w to, że jesteście blisko nas i naszych Chłopców, ośmielamy się prosić o wsparcie VI etapu naszej akcji – wyremontowania budynku szkoły i jego otoczenia. Przed nami prace elektryczne, wymiana okien, malowanie. Do tego jeszcze system przeciwpożarowy w warsztatach terapii zajęciowej, meble i wyposażenie i rzecz mało atrakcyjna, ale konieczna – wymiana dachu na budynkach gospodarczych, bo deszcze zalewają ukochane sprzęty Chłopaków.

AKTUALIZACJA: Kochani okazało się, że alpaki, które będą służyć Chłopakom w rehabilitacji przyjadą wcześniej niż zakładałyśmy (a nie mamy gdzie ich zmieścić, więc musimy zbudować dla nich domek), dlatego chcemy jeszcze w tym etapie je zmieścić. Dlaczego alpaki – chłopcy się nimi zachwycają i są to łagodne zwierzęta, które dają się przytulać, karmić i opiekować. Czyli to, co mogą im nasi Chłopcy ofiarować.

Na co zbieramy?

Szkoła (okna, elewacja, malowanie, elektryka) 105.000 zł
Warsztaty terapii zajęciowej (system przeciwpożarowy, elektryka, meble) 152.000 zł
Dach na budynkach gospodarczych 70.000 zł
Kupno alpak, domku dla nich i ogrodzenie 50.000 zł

Książka „Bronki. Siostry od wykluczonych”

To opowieść o cudach, które codziennie dzieją się w Broniszewicach. O cudach miłości, dobroci, ludzkiej wrażliwości. To historia naszych zmagań o chłopców przez te ostatnie lata.

Cel

remont szkoły przy
Domu Chłopaków

Dla kogo?

dla 56 niezwykłych,
niepełnosprawnych chłopców

Dlaczego?

bo oni też zasługują na to,
by mieć to co dla nich dobre

Aktualny stan wpłat

Do tej pory dzięki Darczyńcom zebraliśmy już 356035.89 zł z 377000 zł
94%

 

Zostań Darczyńcą

Wyposaż z nami Dom Chłopaków.

Przelew internetowy

Aby wesprzeć naszą akcję możesz zrobić przelew internetowy. Wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pola poniższego formularza i klikniesz przycisk "Wpłać". Następnie zostaniesz przeniesiony do płatności internetowych.

Tradycyjny przelew

Możesz również zrobić tradycyny przelew, poniżej znajdują się dane do przelewu.

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach

Adres:

Broniszewice 91
63-304 Czermin

Tytuł wpłaty

Darowizna na Dom Chłopaków

Numer konta:

86 1090 1131 0000 0001 2301 4388

Przelew zagraniczny (konto w złotówkach):

SWIFT WBKPPLPP PL 86109011310000000123014388

Przelew zagraniczny (konto w euro):

SWIFT WBKPPLPP PL 30109011310000000135207811

PAYPAL

Możesz nas wesprzeć także z zagranicy korzystając z PayPal.

Zostań Wolontariuszem

Praca naszych wolontariuszy to obecność, spacer, chwile, wspólna praca, twórczość, dzielenie się talentami, rozmowy o codzienności, poznawanie trosk tych, którym towarzyszymy…

O DOMU CHŁOPAKÓW

Dom Pomocy Społecznej w Broniszewicach przeznaczony jest dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, jednak większość wychowanków będzie w nim mieszkać do swojej śmierci. Chłopcy są silnie związani z Domem, gdyż większość z nich przebywa tu od najmłodszych lat.

Wyjątkowi chłopcy

Każdy z naszych niepełnosprawnych chłopców jest absolutnie niezwykły. Łączy ich to, że już raz z różnych powodów stracili dom i rodziny w których żyli. Nie chcemy, by teraz spotkało ich to samo.

Wyjątkowe miejsce

W naszym domu chłopcy prowadzą zwyczajne życie. Uczą się, porządkują ogród, wykonują proste zadania, razem spędzają czas na wspólnych rozmowach czy zajeciach, które pomagają im radzić sobie lepiej. To jest ich dom, to jest ich miejsce.

Zapisz się do newslettera

Na bieżąco dowiesz się o postępach budowy i o tym, co słychać u nas i u naszych chłopaków

Aktualności

Sprawdź, co działo się u nas w ostatnim czasie.

1% TWOJEGO PODATKU DLA CHŁOPAKÓW

1% na rzecz podopiecznych Jeśli chcesz nam przekazać 1% podatku możesz to uczynić za pośrednictwem Fundacji Kawałek Nieba KRS tej fundacji to: 0000382243 w celu szczegółowym dopisz: DPS Broniszewice a Twoje pieniądze trafią na potrzeby naszego Domu D Z I Ę K U J E MY...

czytaj dalej

REHABILITACJA NA PODDASZU

REHABILITACJA CHŁOPCÓW NA PODDASZU DOMU 🤸‍♂️🤾‍♂️🏊‍♀️🚴‍♂️🚴‍♀️🚴‍♀️🏋️‍♂️⛹️‍♀️🚴‍♂️🏋️‍♂️🏊‍♀️🤽‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤹 w obiektywie Arka Drygasa A jest tak pięknie wyposażona dzięki WAM KOCHANYM DOBROCZYŃCOM 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍 D Z I Ę K U J E M Y ! ! ! ! !...

czytaj dalej

Kontakt

Masz ochotę porozmawiać, dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszej akcji? Serdecznie zapraszamy.

Telefony

(62) 741 64 26, 506 436 734

Adres

Broniszewice 91, 63-304 Czermin

Email

dpsbroniszewice@dominikanki.pl

4 + 4 =